Білоберізька школо – колиско барвінкова
В квітучих мальвах, мов зоря ранкова
У райдугах, що воду п’ють з криниць
Чарівна ти, як й сотні літ колись.
Історія нашої школи
Будівництво Білоберізької школи розпочалося у 1910 році. Російська імперія пережила економічне піднесення і за наказом царя початкові чотирирічні школи будувалися у багатьох селах України. Одночасно із Білоберізькою школою і за тим самим планом розпочалось будівництво шкіл у селах Заруддя, Мокре, Нараїв. Жителі села зобов’язані були своїми силами вивезти цеглу на школу. Люди запрягали коней і підводами доставляли потрібну кількість цегли. Жителі с. Заруддя з цим завданням не справились, і школу збудували дерев’яну.
У 1914 році школа у с. Білоберіжжя була збудована, але розпочати навчання перешкоджала І світова війна. Населення села було вивезене до Катеринослава (Дніпропетровськ), так як через Дубенщину проходила лінія фронту. У роки І світової війни у школі розміщувалась військова частина.
Тільки у 1916 році вперше відкрила двері першокласникам. До першого класу прийшли діти різного віку: Данилюк Марія, Міщанюк Ярина, Мельник Микола та інші. А на порозі школи привітно зустрічав школярів перший вчитель – Ліватовський, поляк за національністю. У 1919 році він виїхав. Учителем став працювати Шпак Лонгін Андрійович. Родом Лонгін Андрійович із Хмельниччини. Старша дочка вчителя таємно керувала в селі товариством «Просвіта». Коли влада дізналась про це, Шпаків виселили з Білоберіжжя в Княгинин, де він помер і похоронений на сільському цвинтарі. Товариство «Прсвіта» було розгромлено. Це сталося у 1925 році.
Далі навчання в школі продовжував вчитель Бениш – поляк за національністю. Він працював майже до ІІ світової війни. На короткий час на посаду вчителя був призначений Берда, а приблизно з 1939 року його замінила Шайдевич Ніні Михайлівна.
У середині 40-х років ХХ століття Шайдевич виїхала, а в школі почала працювати Коновалова Варвара Василівна. У 1946 році на роботу в заклад була направлена Козяр Марія Василівна, а в кінці 40-х років чотирирічка функціонує під керівництвом Козяра Павла Петровича. Це був останній директор 4-річної школи. У 1951 році заклад реорганізовано. Директором Білоберізької семирічної школи стала Ткачук Анастасія Семенівна, прислана на роботу з Черкаської області. Після неї з 1975 по 1980 рік керує навчальним закладом Зембаль Ярослав Олександрович. У 1980-1985 рр. директором Білоберізької восьмирічки працює Тарасюк Василь Юхимович. З 1985 року по 2011 очолює Линник Марія Григорівна. З 2011 року на посаді керівника – Шпітун Світлана Володимирівна.